Okolí kempu

Umístění kempu skýtá ideální startovní pozici k návštěvám ostatních významných Krkonošských středisek jako jsou Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Rokytnice, Harrachov na straně západní a Janských Lázní, Pece pod Sněžkou, Trutnova a Žacléře včetně dělostřelecké tvrze Stachelberg na straně východní.

Směrem jižním vyjíždějí naši návštěvníci do světoznámé ZOO ve Dvoře Králové, k významné kulturní památce – hospitalu a galerii desítek cenných soch Matyáše Bernarda Brauna v Kuksu, bývalém sídle hraběte Šporka, a na řadu dalších zajímavých míst.

Stezka korunami stromů – 6 km

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení.

https://www.stezkakrkonose.cz/

Další zajímavá místa v okolí.

Černohorské rašeliniště – 6 km

Černohorské rašeliniště poskytlo již mnoho cenných informací o tom, jaké podmínky na zdejším území panovaly před stovkami let. Odpovědi na otázky týkající se krkonošské minulosti a změn, kterými prošlo zdejší rostlinstvo, získávají vědci pomocí speciálních sond.

https://www.region-krkonose.cz/turisticke-zajimavosti/zajimava-mista/cernohorske-raseliniste/

Farmapark Muchomůrka – 8 km

Přírody kolem nás stále ubývá a děti už nezažívají to, co bylo dříve běžné. U nás ve Farmaparku je zásadní volný kontakt dětí se zvířaty v jejich domácím prostředí. Děti si mohou vybrat, zda si budou hrát se zvířaty, kterých je tu hodně, nebo si vyberou jinou z mnoha dalších aktivit, které jsou ve Farmaparku k dizpozici.

http://www.farmapark-muchomurka.cz/

Sněžka – 17 km

Třiceti akrový skalnatý holý vrchol vám nabídne neomezený panoramatický výhled do vzdálených krajin na území České republiky i Polska. Průměrná roční teplota se tady pohybuje okolo 0,2 ºC. Na Sněžce se nachází i několik staveb – konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, rotundová kaple sv. Vavřince o výšce čtrnáct metrů, kamenný trigonometrický obelisk a Polská bouda s meteorologickou stanicí. Navíc tady sídlí nejvýše položená Česká poštovna, odkud se posílá pošta s razítkem Poštovna na Sněžce.

https://www.region-krkonose.cz/zajimava-mista/hora-snezka/

Mumlavské vodopády – 45 km

Na vodu nejbohatší vodopád v Krkonoších se hlučně řítí po celé šířce koryta a padá až do hloubky cca deseti metrů. Vodopády zaujímají celé řečiště a vytváří ve skále ze žuly obří kotle, tzv. Čertova oka. Tyto prohlubně byly na žulovém podkladu vyhloubeny díky pohybu vody s kamínky.

https://www.region-krkonose.cz/zajimava-mista/mumlavske-vodopady/

Areál Mladé Buky – 16 km

Areál Mladé Buky na úpatí Krkonoš nabízí nejen zimní aktivity, ale také řadu aktivit pro letní vyžití, např. bobovou a tubingovou dráhu, Bladův svět a další atrakce vhodné především pro nejmenší návštěvníky.


Areál Mladé Buky ve východních Krkonošíchwww.areal-mladebuky.cz

PECKA – Herní krajina – 23 km

U Portášovy boudy v Krkonoších, nedaleko horní stanice lanovky nad Velkou Úpou, vznikla Herní krajina Pecka – unikátní soubor dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček. Zdarma ji můžete navštívit u horní stanice lanovky na Portášky ve Velké Úpě.

http://www.pec-ka.cz

Přehrada Les Království – 31 km

Les Království je údolní přehradní nádrž na řece Labi vystavěná v roce 1920. Leží u samoty Tešnov v katastrálním území Bílá Třemešná, 4 km proti proudu od města Dvůr Králové nad Labem, v úzkém údolí, jež prochází Kocléřovským hřbetem. Na levém břehu ji lemuje rozsáhlý lesní komplex Království, zbytek starého hraničního hvozdu, po němž získala přehrada své jméno.

Přehrada je v českých poměrech neobvyklá svým vysoce estetickým stavebním provedením. V současnosti je díky své jedinečnosti vyhledávaným cílem turistů.

Adršpašsko-teplické skály – 45 km

Tolik fascinujících zákoutí jako v Adršpašsko-teplických skalách uvidíte jen málokde. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Nejsou atrakcí na jeden den, tady můžete žasnout celý život …

www.adrspach.cz

Hospital Kuks – 39 km

Rozsáhlý barokní komplex staveb v kulturní krajině na obou svazích nad řekou Labe dal postavit majitel zdejšího panství František Antonín Špork (německy Sporck) v letech 1692-1724. Do roku 1694 byly postaveny lázně, ve své době jedny z nejvýstavnějších v Čechách. Roku 1702 bylo postaveno divadlo a závodiště, 1704 lázeňský dům a domy pro hosty, v letech 1707–1716 špitální kostel Největší Trojice s rodinnou hrobkou a špitál Milosrdných bratří se zahradou. Roku 1710 byl dokončen zámek, v letech 1720–1724 přibyl nový lázeňský dům a Dům filosofů s knihovnou.

https://www.hospital-kuks.cz/

ZOO Dvůr Králové nad Labem – 32 km

ZOO Dvůr Králové a.s se nacházející v jihozápadní části města Dvůr Králové nad Labem a od roku 2018 používá označení Safari park Dvůr Králové.

Zoo se přednostně orientuje na africká zvířata, a to již od konce 60. let 20. století. Vedle klasické pěší pochůzky mezi expozicemi tradiční zoo umožňuje v části safari také projížďky mezi zvířaty buď upravenými turistickými autobusy, anebo ve vlastních vozech návštěvníků. Součástí zoo je také galerie obrazů Zdeňka Buriana, ilustrátora pravěku.

https://safaripark.cz/

Na dalších trasách se pak nalézají i jiná významná a památná místa jako je pevnost Josefov v Jaroměři, hrad Pecka, Babiččino údolí s Ratibořickým zámkem.

Bližší okolí nabízí bobové dráhy a lanové parky, Aquapark, hvězdárnu v Úpici a galerie, muzea, naučné stezky včetně podzemních – hornických a pestrý výběr turistických a cykloturistických stezek a tras.

V blízkém okolí autokempu se nabízí možnost zahrát si tenis, navštívit solárium, masáže, zahrát si kuželky či bowling, golfová hřiště, půjčovny kol, čtyřkolky, paintball a plno jiných možností z výběru pestrých nabídek poskytovatelů sportovních aktivit.